”MAIB-Leasing” S.A., compania-fiică a BC ”Moldova-Agroindbank” S.A. și lider pe piața serviciilor de leasing din Republica Moldova, oferă servicii de leasing financiar pentru achiziționarea de bunuri de folosință îndelungată, și anume: leasing pentru achiziționarea de automobile, echipamente și utilaje, tehnică agricolă, imobile, etc..

În prezent „MAIB-Leasing” S.A. anunță concurs pentru postul:

Manager Vânzări

Misiune post: Realizarea activității de vânzare a serviciilor de finanțare in sistem leasing

Responsabilități specifice:
- Promovarea și vânzarea produselor de leasing ale societății
- Prospectarea pieței, identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de vânzare pe piața B2B și B2C
- Desfășurarea activității de monitorizare a portofoliului în gestiune, identificarea și studiul necesităților clienților
- Organizarea și desfășurarea întâlnirilor de afaceri cu clienții și partenerii companiei

Profilul candidatului:
- Experiența de minim doi ani in vânzări servicii financiare constituie un avantaj
- Excelente abilitați de comunicare si negociere
- Auto-organizare, gestionarea timpului personal și a priorităților de serviciu
- Permis de conducere categoria B