BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Contabil senior - Secţia Contabilitate generală Departamentul Financiar

Misiune post: Asigura evidenta activelor materiale si nemateriale in cadrul băncii.

Beneficii pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

 Responsabilităţi principale:

  • Evidenţa contabilă a activelor materiale pe termen lung;
  • Calcului uzurii activelor materiale pe termen lung în scopuri financiare lunar şi în scopuri fiscale anual, calcului uzurii activelor nemateriale lunar;
  • Întocmirea registrului de evidenţă a mijloacelor fixe pe categorii de proprietate (atât de intrare cât şi de ieşire) şi a uzurii acestora în scopul impozitării;
  • Evidenta materialelor si OMVSD: numerica, valorică şi extrabilanţieră. Mişcarea OMVSD in cadrul băncii. Inregistrarea consumului de materiale si OMVSD;
  • Evidenta si calculul uzurii imbunatatirii încăperilor arendate, descifrarea contului 1606;
  • Decontari privind taxa de stat.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic/contabil;
  • Experienţa de activitate în sistemul bancar – minim 2 ani;
  • Cunoasterea legislației în vigoare;
  • Cunoașterea noilor Standarde de Contabilitate va constitui un avantaj;
  • Cunoştinţe avansate de aplicare a MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Cunoaşterea limbilor: române, ruse, engleza – notiuni de specialitate.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461