Angajăm:

Asistent pentru baze de date (perioadă determinată)

Scopul general al postului: titularul postului va efectua lucrări de procesare a documentelor juridice din cadrul bazelor de date juridice gestionate de către Secţia proiecte informatice.

Studii:
- Superioare sau medii de specialitate în domeniul tehnologiei informaţiei sau dreptului.
- Experiență în domeniul procesării documentelor electronice;
- Cunoașterea limbilor română și ruse.

Responsabilităţi:
- Execută lucrări de procesare a documentelor juridice din cadrul bazelor de date juridice gestionate de către Secţia proiecte informatice;
- Asigură conformitatea documentelor din bazele de date juridice cu cele din publicaţiile oficiale;
- Asigură desfăşurarea eficientă şi calitativă a lucrărilor de prelucrare a informaţilor din cadrul bazelor de date juridice în conformitate cu instrucţiunile şi dispoziţiile legale in vigoare;
- Asigură integritatea bazelor de date juridice.

Cerinte:
- Cunoştinţe şi experienţă în utilizarea aplicațiilor procesoare de text (Microsoft Word, Microsoft FrontPage, ABBYY FineReader etc) și a aplicațiilor specializate de gestiune a bazelor de date;
- Cunoștințe în domeniul tehnologiilor informaționale și aplicarea lor în procesul de gestiune a bazelor de date;
- Cunoașterea metodelor de prelucrare a documentelor electronice (verificare, formatare, aranjare, transformare, integrare/dezintegrare etc.);
- Cunoştinţe minime în domeniul tehnicilor legislative;
- Organizare, seriozitate, atenţie la detalii.

Abilități:
- Capacități de planificare și organizare, capacitate de a grupa și categoriza informații și date;
- Atenție selectivă, concentrată dar și distribuitivă, comunicare eficientă, soluționare de probleme, aplanare a situațiilor de conflict, negociere.
- Aptitudini/comportamente:
- Responsabilitate, receptivitate la idei noi, obiectivitate, loialitate, tendinţă către dezvoltare profesională continuă, disciplină.

Beneficii:
- Salariu competitiv;
- Pachet social;
- Orar: luni - vineri, 8.30 - 17.00.

Contact: CV-ul va fi expediat la adresa: office@molddata.md , cu indicarea funcției vizate. Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu. Tel: 022 78 27 36.