BC"COMERTBANK"S.A. anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de:

Business analist, Secția dezvoltare TI

Responsabilitati:
- Participarea la dezvoltarea/adaptarea produsului/ softului la cerintele stabilite de echipa de dezvoltare, astfel incat sa respecte metodologia stabilita si specificatiile initiale.
- Identificarea modelului de business si stabilirea fluxurilor (analiza de bussiness - interviuri, diagrame de flux, diagrame de activitati, use case-uri, diagrame de statusuri, diagrame de clase, logical design).
- Elaborarea livrabile de analiza: sintetizarea specificatiilor, documentatie.
- Elaborarea scenariilor de testare(manuala, automata), conform fluxuriore si functionalitatilor.
- Identificarea si gestionarea erorilor depistate in urma testelor.
- Prezentarea produselor software si asigurarea feedback-urilo catre echipa de dezvoltare.
- Implementarea livrabilele la utilizatori (supervizarea scolarizarii si training-uri).
- Efectuarea managementului feed-back-ului post-implementare
- Monitorizarea, urmarirea si validarea solutii pentru gasirea defectelor (in colaborare cu departamentul de testare).

Cerinte minime fata de candidat:
-       Studii universitare in unul din domeniile: economie, matematica aplicata sau tehnologii informationale,
-       Experienta profesionala in domeniul bancar – minim 2 ani,
-       Cunoastrerea legislatiei RM bancare (inclusiv contabilitate bancara)– obligatoriu,
-       Cunoastere limbi: romana si rusa – obligatoriu, engleza – avantaj,
-       Abilitati de a lucra in echipa, in mai multe proiecte concomitent,
-       Abilitati analitice si focusare pe rezultat.