Compania „Panilino” SRL, este unul dintre liderii producători de produse de patiserie de pe piața din R. Moldova remarcați prin calitate și inovație. Experiența de aproape 15 ani ne-a permis să creăm cele mai rafinate și gustoase produse de cea mai înaltă calitate, iar acum ne extindem și pe piața din Uniunea Europeană.

Vino să faci parte din echipa Noastră!

Şef de laborator

Locaţie: Chişinău
Rol: Dezvoltarea, menținerea și îmbunătățirea calităţii şi siguranței produselor în conformitate cu prevederile legislative și normative în vigoare, normele și standardele implementate în cadrul Societății.

Responsabilități-cheie:
*Determină indicii fizico- chimici si microbiologici  la materia primă şi produsul finit în corespundere cu DN în vigoare,
* Urmăreşte termenii de valabilitate a materiei prime,
* Prepară soluţiile necesare pentru lucru,
* Asigură examinarea corectă şi controlul la timp al soluţiilor standart,
* Organizeaza munca în laborator, precum şi alte sarcini ce ţin de laborator.

Criterii de eligibilitate:

* Studii superioare sau colegiale de specialitate în domeniul respectiv, experienta pe o pozitie similara minimum       2 ani;
* Cunoaşterea chimiei analitice și metrologice;
* Cunoaşterea cerinţelor Standardelor de stat, tehnice faţă de materia primă, materialele şi produsul finit;

Îți oferim:
• Salariu competitiv, plătit la timp, și beneficii extrasalariale
• Regim de lucru de la 8:00 – 17:00
• Prînzul asigurat de către companie
• Un mediu de lucru eficient, tânăr și dinamic

• Posibilitatea de creștere și instruire profesională

Candidații interesați sunt rugați să expedieze CV-ul cu indicarea postului la adresa electronică: liliana.adam@panilino.md      sau să ne viziteze la adresa: or. Chișinău, str. Uzinelor 17/2.
Informații suplimentare la tel. 076700148