Compania Grawe Carat Asigurări S.A. anunta post vacant pentru poziția de:

Asistent al Comitetului de Conducere
Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Cerinţe:
- Studii superioare in domeniul economiei;
- Abilităţi de organizare, planificare si finisare a sarcinilor în termeni prestabiliți;
- Persoană responsabilă, cu o atitudine pozitivă şi proactivă, spirit de echipă;
- Cunoasterea limbii romane, ruse și engleze la un nivel avansat;
- Cunoasterea limbii germane va constitui un avantaj;
- Utilizator avansat al calculatorului, capacitatea de a însuşi programe noi;
- Experienţă de lucru într-o poziție similară va constitui un avantaj;

Responsabilităţi principale:
- Redacteaza procese verbale a ședințelor, comunicate interne/externe;
- Elaborează rapoarte lunare;
- Facilitează comunicarea internă prin acțiuni stabilite si printr-un stil prietenos și orientat catre soluții;
- Gestionează corespondența cu autoritățile relevante;
- Administrează agenda CEO: intâlniri, apeluri, rezervări, primire invitați, corespondența zilnica;

Oferim:
-  Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale.
- Posibilităţi de promovare;
- Program deplin de lucru;
- Pachet social, pachet de compensare atractiv;
- Oficiul în centrul orașului;

Vă rugăm să trimiteţi CV-ul în limba engleză însoţit de o fotografie recentă şi scrisoare de intenţie, pe adresa electronică: job@grawe.md

Vă rugăm să indicaţi în tema din e-mail funcţia pentru care candidaţi
Ex: “CV pentru funcţia de Asistent al Comitetului de Conducere”
Candidaţii care corespund profilului nostru de cerinţe vor fi contactaţi.