Compania autohtona producatoare de vestimentatie pentru casa si bijuterii de designer, sub marca “Ana Popova”, este in cautare de

Asistent Designer si Manager de produs

Descrierea postului:

  • asistarea designerului in procesul de elaborare al colectiei de la schita la prototip, selectiei de materie prima;
  • selectia, evaluarea furnizorilor de utilaj de confectii, materie prima, materiale si organizarea activitatii de aprovizionare cu tot necesarul pentru procesul de producere;
  • elaborarea planului de producere si controlul acestuia, in conformitate cu calendarul de producere;
  • verificarea calitatii materiei prime, a materalelor si produsului finit, in vederea depistarii / eliminarii rebuturilor;
  • managementul stocurilor de materie prima, produse finite, ambalajelor, etichetelor si altor materiale ce sunt implicate in procesul de producere, precum si al actelor/contractelor cu furnizorii;
  • descrierea tehnica a produselor si completarea fisei de consum a materiei prime si a timpului de producer, pentru fiecare model din colectie;
  • pregatirea marfii si al actelor aferente pentru export, relationarea cu brokerul vamal, compania transportatoare (dupa caz);
  • participarea in activitatile de marketing a companiei si comerciale, logistica (dupa caz);
  • prezentarea companiei la evenimente de moda, mondene, expozitii locale si internationale;
  • asigura managementul operational si administrativ al atelierului de zi cu zi
  • elaborarea rapoartelor de activitate saptaminal, lunar, trimestrial si anual;
  • managementul situatiilor dificile aparute cu echipa de producere, furnizori.
  • accepta extra-sarcini in cazul in care apare necesitatea.

Cerintele fata de candidat:

  • Experienta pe post de asistent designer, manager de produs in sfera confectii, manager de atelier/fabrica de confectii, manager-tehnolog/croitor; manager comercial;
  • Studii superioare in domeniul designului vestimentar, al tehnologiei confectiilor, moda, comert.
  • Cunostinte avansate in MS Office (indeosebi Word, Excel);
  • Vorbitor fluent de limba Romana, Rusa, Engleza;
  • Aptitudini excelente de gindire analitica, activitate under-pressure, respectare a deadline-urilor, responsabilitate, inititiativa si creativitate;
  • Fire creativa, capabila sa aduca valoare colectiilor elaborate sub marca Ana Popova.

Diploma in Design Vestimentar/Tehnologie a confectiilor/Economie/Management sau sfera similara.

Oportunitati:

  • Crestere profesionala intr-o companie dinamica, orientata spre dezvoltare internationala, cu o atmosfera prietenoasa;
  • Salariu motivant si pachet social;
  • Posibilitate de crestere in cariera;
  • Calatorii de afaceri internationale in sfera fashion.
  • Oportunitate de a deveni membrul unei echipe care viseaza ca fiece femeie din lume sa poarte cu drag produsele marcii ;)!

Candidatii care se califica la cerintele de mai sus, sunt rugati sa expedieze CV-ul la adresa; hr@anapopova.com