Companie de constructii angajeaza:

Specialist Marketing

Cerinte:
- Studii superioare finisate în domeniu marketing/management și/sau economie;
- Experiență reușită de lucru pe o poziție similara de minim 3 ani, disponibilitatea portfoliului, cazuri de succes;
- Cunoașterea la perfecție a limbilor română, rusă;
- Cunoștințe avansate operare PC - utilizator experimentat, MS Office, instrumente social media;
- Cunoașterea limbilor română și rusă;
- Abilități de planificare, control și motivare;
- Experiență în proiecte de dezvoltare WEB și planificare strategică de Marketing;
- Cunoașterea opretarilor de pe piața advertising (ATL, BTL, OOH, mass-media);
- Aptitudini de copywriting, familiarizat cu Photoshop, experienta în optimizarea și promovarea SEO;
  cunoașterea CRM;
- Cunoașterea modului de creare și administrare a campaniilor contextuale în Google AdWords. Aducerea
  site- ului în TOP de către motoarele de căutare Google. C
- Calități personale: responsabilitate, creativitate și inițiativă, independență, perseverență, disponibilitatea de a
  atinge obiectivele, abilități de negociere, organizare și comunicare și capacitate de a lucra în colectiv. Orientat
  spre rezultate înalte.

Descrierea postului:
- Analiza și monitorizarea pieței imobiliare si a mediului concurential referitor la produsele companiei, implementarea noilor mecanisme pentru promovarea acestora;
- Identificarea metodelor de promovare a produselor companiei, elaborarea stategiei de promovare și implementarea acesteia.
- Comunicarea cu clienții permanenți în vederea implementării a noi mecanisme pentru promovarea brandului. - - Efectueaza studiilor de piață în vederea identificării modului de structurare a pietei, clienților actuali, clienților potențiali.
- Elaborarea, implementarea și dezvoltarea strategiilor și politicilor de marketing. Crearea, afirmarea și menținerea vizibilității serviciilor de brand ale companiei prin diverse campanii și evenimente de marketing. Analiza eficienței activităților de marketing;
- Crearea propunerilor și evenimentelor în vederea creșterii compatitivității produselor și serviciilor companiei; --
-Elaborarea  bugetelor pentru activitatile de Marketing. Lucrul cu clienții companiei; Participarea la organizarea diferitor evenimente;
- Actualizarea informatiei despre produsele companiei. Cercetări de piaţă: deefinirea liniei strategice a      brand-ului companiei în functie de stategia companiei. Urmărirea vânzărilor;
- Elaborarea materialelor publicitare, ofertelor companiei,  Pregătirea conținutului (contentului).
- Identificarea noile tendinte in marketingul digital;pentru postări în mass-media, pe site-ul web ale companiei, paginele din rețelele de socializare;
- Colaborarea cu companiile de publicitate;
- Organizarea și dezvoltarea activitații de fidelizare a clienților fața de companie;
- Executa alte task-uri in functie de proiectele companiei

Compania ofera:
- Angajare oficiala;
- Pachet social complet;
- Salariul se discută cu canditatul la interviu.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul (cu indicarea obligatorie a postului) la adresa: sales@ipoteca.md