Angajăm:

Specialist Marketing si Promovare (SMM)

Descrierea jobului:

  • Moderarea si intretinerea retelelor de socializare: stabilirea si gestionarea relatiilor premanente cu abonatii si cresterea numarului lor, conform planului stabilit
  • Generarea, editarea, publicarea și distribuirea continutului zilnic (text, imagini, video sau HTML originale) care construiește conexiuni semnificative și incurajeaza abonatii să fie activi
  • Stabilirea si gestionarea relatiilor cu abonatii
  • Cresterea vizibilitatii continutului social al companiei
  • Scrierea textelor promotionale si creative, cu atentie stricta in detalii, gramatica si expresie, adesea prin obiectivul de relatii cu clientii si al relatiilor publice
  • Realizarea cercetarilor pe piața și analiza rezultatelor
  • Perfectionarea continuă prin captarea și analizarea datelor/metrici sociale corespunzatoare, a perspectivelor și a celor mai bune practici, și apoi actionind în baza acestora.

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Cunoasterea limbilor Romana, Rusa la nivel avansat și a limbii Engleza la nivel de comunicare.
  • Pasiune și experiența în SMM și copywriting
  • Cunoasterea principiilor de marketing, servicii clienți și relații publice
  • Abilitati excelente de scris, atât creatic cât și persuasiv
  • Empatie
  • Abilitatea de a lucra în mod independent, cu instrucțiuni minime
  • Capacitatea de a lucra în echipa
  • Dorința de perfectionare și creștere continua

Ce va oferim noi:

  • Salariu motivant cu perspectiva de creștere și bonusuri periodice
  • Echipa de profesionisti și colectiv prietenos
  • Angajare oficiala: pachet social complet și asigurare medicala
  • Implicare în proiecte din diverse domenii creative
  • Oficiu în centrul orașului
  • Program de lucru: de luni până vineri, de la 9.00 până la 18.00