"Mobiasbancă - OTP Group” S.A.
anunţă concurs pentru postul vacant de:

Analist Departamentul Strategie Planificare si Control

Misiune post:Perfectarea rapoartele săptămânale, lunare, trimestriale și anuale privind activitatea băncii, analiza economică a rapoartelor perfectate, calculul profitabilității punctelor de vânzare și produselor băncii.

Beneficiile pe care le oferim:
• Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
• Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
• Oficiul exact în centrul Chișinăului;
• Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
• Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
• Salariu fix + alte avantaje financiare;
• Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30).

Responsabilităţi principale:
• Selectarea şi prelucrarea datelor primare pentru perfectarea rapoartelor financiare saptămânale, lunare, trimestriale şi anuale privind activitatea băncii, a punctelor de vanzari si produselor bancii; • Perfectarea raportelor de Control de gestiune si analiza lor economica. Perfectarea rapoartelor ce țin de analiza evoluției sistemului bancar.
• Perfectarea calitativă a rapoartelor saptămânale, lunare, trimestriale şi anuale privind activitatea financiară a băncii și punctelor de vânzări ale băncii prin prisma produselor prestate de punctele de vânzare, clienţilor deserviţi şi valutelor; Perfectarea nemijlocită a rapoartelor ce țin de contabilitatea de gestiune a băncii.

Cerinţe:
• Studii superioare profil economic;
• Cunoştinţe de bază de aplicare a MS Office (Word, Excel, Power Point);
• Cunoștințe avansate SQL;
• Cunoaşterea limbii engleze – nivel avansat.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332