Angajăm:

Technical Operator (Italiana),500-1000 EUR

Link-ul companiei: http://www.spadhausen.com/

Responsabilitati:
- Efectueaza conectarea serviciilor de acces la servicii de banda larga prin ADSL, FTTx, Wi-Fi, telefonie IP
- Asigura conectarea, configurarea echipamentelor terminale si activarea serviciilor de telecomunicatii
- Informeaza clientii în privinta functionarii echipamentelor si explica conditiile de utilizare a serviciilor prestate de companie
- Elaboreaza actele care vizeaza procesul de instalare a serviciilor

Cerinte fata de candidat:
- Cunoasterea tehnologiilor ADSL şi Fiber Optic, xDSL, PON, DHCP, DNS, NAT
- Studii superioare în Telecomunicatii sau Tehnologii Informationale
- Cunoasterea limbilor italiana si engleza
- Cunoasterea calculatorului la nivel de administrator
- Cunoasterea echipamentelor, Ubiquiti, Cambium Network si Mikrotik : avantaj
- Mikrotik MTCRE: avantaj
- Abilitati organizatorice
- Abilitati de lucru in echipa

Beneficii:
- Program de lucru: full time
- Salariu 500 EUR +%
- Instruire 2 saptamani - Italia
- Lucru intr-o echipa de tineri profesionisti
- Perspective de dezvoltare in cariera

Candidatii sunt rugati sa expedieze CV-urile la adresa hr@mantis.md, indicand in subiectul mesajului denumirea pozitiei.