Organizatia de Creditare Nebancara «Amigo credit» SRL anunta concurs pentru functia de:

Risk manager

Responsabilități:

  • Monitorizarea procesului de analiza a cererilor de împrumut si a riscului creditar;
  • Planificarea şi raportarea activităţii creditare;
  • Optimizarea riscurilor creditare pentru companie;
  • Gestionarea si instruirea echipei din subordine;
  • Intocmirea rapoartelor necesare.

Cerințe față de candidați:

  • Experiență de lucru in domeniul creditarii;
  • Abilitati manageriale si experienta de a conduce echipa;
  • Studii superioare (economice sau contabile);
  • Cunoasterea la un nivel avansat a limbilor romana si rusa;
  • Utilizator experimentat MS Excel;
  • Gindire analitica si abilitati de planificare;
  • Abilitati de comunicare si invatare rapida;
  • Responsabilitate, punctualitate si atentie la detalii.

Сondiții:

  • Program de lucru: 09.00 – 18.00
  • Pachet social deplin (asigurare sociala, asigurare medicală, achitarea impozitelor din partea Companiei);
  • Beneficiați de instruire din partea Companiei;
  • Colectiv tînar, dinamic;
  • Salariul atractiv in functie de experienta candidatului, bonusuri bazate pe rezultat.