BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A.
anunţă concurs pentru postul vacant de:

Auditor junior Departamentul Audit

Misiune post:Executarea misiunilor de audit

Beneficii pe care le oferim:
• Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
• Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
• Oficiul exact în centrul Chișinăului;
• Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
• Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
• Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
• Salariu fix + alte avantaje financiare;
• Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30).

Responsabilităţi principale:
• Participarea la misiuni de audit ale activităţilor organizaţionale şi funcţionale ale Băncii;
• Identificarea riscurilor aferente activităţilor desfăşurate de bancă;
• Evaluarea adecvării şi eficacităţii controlului intern în subdiviziunile verificate;
• Obţinerea, analiza şi evaluarea informaţiilor pentru a expune concluzii informate şi obiective asupra eficienţei şi adecvării sistemului de control intern, eficacităţii performanţelor ale activităţilor verificate;
• Monitorizarea permanentă a actelor normative de activitate bancară, sumarizarea şi prezentarea informaţiei actualizate.

Cerinţe:
• Experienţă de muncă în sistemul bancar sau companii de audit de minim 1 an;
• Cunoaşterea actelor normative ale BNM, a sistemelor, metodologiei şi procedurilor de control intern din cadrul instituţiilor bancare;
• Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare;
• Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint;
• Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;
• Studii superioare cu profil economic, de preferinţă în audit sau contabilitate.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461