Chateau Cristi - unul dintre producătorii naționali de vin, lansat recent pe piața Republicii Moldova, își dezvoltă echipa și anunță concurs pentru funcția:

Contabil

Titularul poziției asigură procesul de evidență contabilă primară, oferind suport și în alte activități financiare și administrative

Responsabilități:
1. Întocmirea și procesarea documentelor primare (emiterea facturilor fiscale și înregistrarea facturilor de intrare)
2. Evidența și înregistrarea mișcărilor interne de mărfuri și materiale
3. Pregătirea documentelor primare pentru rapoartele fiscale
4. Evidența datoriilor și creanțelor
5. Evidența complexă a combustibilului parcului auto a întreprinderii
6. Evidența materialelor și OMVSD
7. Participă la inventarierea mărfurilor din depozite
8. Evidența decontărilor cu personalul

Cerințe:
• Studii superioare în contabilitate;
• Cunoştinţe aprofundate în domeniul evidenţei contabile;
• Experienţă de lucru de cel puţin 2 ani în domeniu;
• Cunostințe avansate PC (Microsoft Excel, Word, programul contabil 1C);
• Abilităţi de analiză şi organizare.

Oferim:
• Grafic de muncă Luni-Vineri de la 09.00-18.00
• Pachet social deplin
• Colectiv prietenos

Persoanele interesate pot expedia CV-ul cu menționarea poziției pentru care candidează la adresa electronică: tatiana@chateau-cristi.com