“MISO – TEXTILE” SRL, întreprindere specializată în fabricarea huselor pentru mobilă, unul dintre principalii furnizori și parteneri ai companiei IKEA, anunță ofertă de angajare pentru funcția vacantă

Economist (analist financiar)

Dacă prietenești cu cifrele și analiza lor, ai o gândire logică bine dezvoltată și ești orientat spre rezultat, dorești să te dezvolți într-o echipă profesionistă și într-o companie de succes, welcome in our team!

Responsabilități cheie:

  • Participarea la pregătirea bugetelor lunare, trimestriale, anuale;
  • Identificarea devierilor în executarea bugetului planificat;
  • Monitorizarea lunară a costurilor;
  • Analiza indicatorilor economico-financiari;
  • Elaborarea și prezentarea lunară a rapoartelor către Directorul financiar;
  • Identificarea căilor de optimizare a costului produsului final;
  • Participarea în proiectele de automatizare a proceselor de raportare internă a întreprinderii.

Cerințe:

  • Cunoașterea standartelor naționale de contabilitate;
  • Cunoașterea metodelor de analiză economică și de planificare a indicilor economici;
  • Capacități analitice și de previziune;
  • Cunoștințe profunde a programei de evidență contabilă 1C;
  • Grad înalt de responsabilitate și orientarea spre rezultate;
  • Cunoștințe avansate de operare MS Office (Excel-nivel avansat);
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor române, ruse și engleze - intermediate.

Noi oferim:

  • Salariu competitiv;
  • Posibilități de dezvoltare profesională și oportunități de avansare în carieră;
  • Stil de conducere democratic și investiții în dezvoltarea colaboratorilor;
  • Un mediu de lucru respectuos într-un oficiu modern din centrul orașului Chișinău.

Dacă corespundeți cerințelor și vă place oferta noastră, așteptăm un CV cu o poză recentă pe adresa, ina.burciu@misotextile.com   până pe data de 16.11.2018. Indicați în subiectul mesajului denumirea funcției.