Banca Comercială Română Chișinău S.A. anunță concurs pentru postul:

Asistent(ă) al Președintelui Executiv / asistent resurse umane

Responsabilități:
• Planificarea și organizarea întâlnirilor de afaceri externe și interne a Președintelui Băncii;
• Acordarea suportului administrativ Președintelui Executiv al Băncii;
• Asigurarea logisticii aferente deplasărilor de serviciu ale angajaților;
• Suport în planificarea și organizarea evenimentelor interne și externe și participării reprezentanților Băncii la evenimente organizate de terți;
• Acorda suport in administrarea activității de resurse umane (elaborare de decizii, ordine, certificate, contracte);
• Îndeplinirea lucrărilor de secretariat și a altor sarcini administrative;

Cerințe față de candidați
• Studii superioare, preferabil în domeniul economic;
• Experiență pe un post similar;
• Cunoașterea PC (Word, Excel, PowerPoint) la nivel de utilizator avansat;
• Cunoașterea limbii engleze nivel mediu spre avansat;

Profilul candidatului
• Capacitate de analiză;
• Persoana pro activă;
• Orientare spre rezultate;
• Abilități de gestionare eficientă a timpului
• Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor

Oferta Companiei
• Posibilitatea de dezvoltare personală și avansare in carieră;
• Program de lucru stabil și salariu motivant;
• Acordarea tichetelor de masă in valoare de 45 lei/zi si a altor beneficii;
• Echipă deschisă și prietenoasă;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.