“MISO – TEXTILE” SRL, întreprindere specializată în fabricarea huselor pentru mobilă, unul dintre principalii furnizori și parteneri ai companiei IKEA, anunță ofertă de angajare pentru funcția vacantă

Inginer textile (Bălți)

Oportunitate unică în industria textilă pentru specialiștii din domeniu!

Responsabilități cheie:

  • Monitorizarea si măsurarea timpului tuturor operațiunilor din  producere
  • In baza măsurărilor efectuate, elaborarea normelor interne pentru toate operațiunile
  • Elaborarea documentației necesare pentru lansarea produselor
  •  Analiza și optimizarea continua a proceselor, normelor de consum și de producere
  • Identificarea punctelor critice in procese, operațiuni, utilaje și elaborarea planurilor de remediere a acestora
  • Identificarea și controlul pierderilor de timp, materie primă etc și remedierea acestora.

Cerințe:

  • Inginer profil textil/confecții sau specialist cu studii superioare cu experiența de min. 2 ani într-un post similar
  • Experiența profesionala in domeniul industriei textile sau a confecțiilor: min. 2 ani (constituie avantaj)
  • Cunoștințe tehnice despre procesul de producție în industria respectivă
  • Cunoașterea mașinilor si utilajelor din industrie
  • Cunoașterea materiilor prime, a procesului de producție, tehnicilor pentru maximizarea productivității
  • Cunoașterea limbilor române și ruse.

Noi oferim:

  • Salariu competitiv și motivant
  • Posibilități de dezvoltare profesională și oportunități de avansare în carieră
  • Asigurarea cu condiții decente de trai în Bălți (pentru persoane care nu sunt din regiune)
  • Prânz si transport asigurate de companie
  • Locul de muncă este la fabrică în or. Bălți

Dacă corespundeți cerințelor și vă place oferta noastră, așteptăm un CV  la adresa ina.burciu@misotextile.com pînă pe data de 08.11.2018. Indicați în subiectul mesajului denumirea funcției.