PURPLE este o echipă de tineri entuziaști, cu experiență în domeniul design-ului și dezvoltării site-ului web. Privim mărcile printr-o perspectivă nouă. Identificăm esența și oferim soluții luminoase, folosind tehnologiile moderne. Suntem capabili să surprindem, să experimentăm și ne bucurăm de rezultatele frumoase pe care le generăm. Dispunem de un oficiu ultra modern, de tehnologii de ultimă generație și de cafea delicioasă! Vrem să împărțim asta cu TINE!

Digital Marketer

Demult vânezi o poziție vacantă la PURPLE?
Acum ai șansă să aplici CV și să ne cunoaștem la un interviu.

Responsabilităţi:
În calitate de marketer digital, va trebui:
- să creezi, scrii și să expediezi campanii de marketing prin e-mail;
- să scrii texte captivante pentru blogul PURPLE;
- să explorezi noi oportunități în mediul online, care ulterior să le aplici pentru clienți și PURPLE, trenduri inclusiv în social media, blogging, influence marketing.
- să contribui cu ideii pentru dezvoltarea campaniilor de marketing demarate pentru clienți și pentru PURPLE;
- să elaborezi rapoarte și analize corecte ale activității de marketing pentru raportarea clienților și conducerii;
- să participi la dezvoltarea și punerea în aplicare a strategiilor de marketing.
- să elaborezi și să implementezi planuri integrate de marketing pe canale digitale de promovare.
- să participi la crearea conceptelor creative inclusiv aranjarea fotografiilor și generarea ideeilor pentru fotosesiuni.

Aptitudini:
- abilități puternice de comunicare verbală pentru articularea ideilor colegilor și clienților;
- excelente abilități de comunicare scrisă pentru a produce conținut de înaltă calitate;
- atenție la detalii și acuratețe;
- capacitatea de a lucra independent și flexibil;
- capacitatea de a prioritiza și de a lucra în mai multe proiecte;
- capacitatea de a lucra ca parte a unei echipe;
- abilități organizaționale cu capacitatea de a indeplini un volum mare de muncă de calitate;
- abilități creative pentru a contribui la idei noi și inovatoare;
- capacitatea de a lucra bine sub presiune și de a respecta termenele limită.

Dacă ești sigur că ai ce să ne arăți și că ne vei impresiona, așteptăm CV-ul tău la offer@purple.md