Centrul Internaţional de Business SKYTOWER anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Director tehnic

Profil Candidat:

  • Studii superioare tehnice (ingineresti, constructie);
  • Experienta de munca într-o pozitie similara de minimum 5 ani (preferential in domeniul energetic, sisteme de ventilare/conditionare si incalzire, automatizare);
  • Posedarea capacitatii de planificare, organizare, monitorizare;
  • Capacitatea de citire a proiectelor tehnice;
  • Posedarea programelor Word, Excel, Outlook, AutoCad;
  • Posedarea limbilor: romana si rusa - obligatoriu; engleza va constitui un avantaj.
  • Flexibil, comunicabil, abilitatea de a lucra cu dead-line-urile, orientare spre rezultatul final.

Responsabilitati:

  • Asigura functionalitatea si starea tehnica a patrimoniului Edificiului;
  • Stabileste Planul de reparatii preventive pe elementele infrastructurii
  • Interactioneaza cu echipele de constructii si mentenanta in vederea executarii lucrarilor de constructie, mentenanta, instalatii, utilitati ale Obiectelor din patrimponiul Societatii;
  • Primeste, analizeaza si valideaza devizele de cheltuieli pentru lucrarile de constructii si mentenanta, inclusiv si in cadrul lucrarilor de reconstructii in oficii;
  • Conlucreaza, comunica direct cu clientii edificiului pentru a solutiona diferite solicitari;
  • Conlucreaza cu organele de stat ce tin de domeniul tehnic inclusiv in domeniul Protectiei sanatatii si Securitatii n munca;
  • Asigura competenta necesara a personalului subordonat, pune sarcini, controleaza indeplinirea acestora, persoane in subordine: 10 (4 dispeceri, 4 electricieni, 2 lacatusi);
  • Direct responsabil de planificarea liniei de cheltuieli si investitii din Bugetul Companiei si respectarea acestora in partea ce vizeaza deservirea tehnica a Edificiului;
  • Responsabil de procurari materiale pentru intretinere si reparatii, organizare tendere, colectare oferte etc;
  • Conlucreaza cu Departamentul financiar, oferira rapoarte, grafice de lucru subordonati, note de serviciu etc.

Compania ofera un salariu motivant si un pachet social garantat.
Compensarea costurilor petru convorbiri de serviciu si a cheltuielilor de combustibil.

Persoanele interesate, pot expedia CV-urile la adresa de e-mail: info@skytower.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Va multumim pentru aplicare.