Brandul local de încălțăminte OLDCOM angajează:

SMM Manager

Brandul local OLDCOM caută o persoană creativă și responsabilă, pasionată de publicitate și social media, care-și dorește să devină noul nostru SMM Manager, să creeze conținut calitativ și să ducă numele brandului dincolo de hotarele țării.

Cerințe:

  • Studii superioare (preferabil Jurnalism, Comunicare sau Marketing)
  • Experientă într-u și a vorbi corect în limbile română și rusă (engleza constituie un avantaj);
  • Abilități excelente de analiză;
  • Persoană dinamică, energică, creativă, comunicabilă;
  • Cunoștințe PC: MS Office, Photoshop, Illustrator (constituie un avantaj).

Responsabilități:

  • Scrierea textelor care vând (slogane, articole publicitare, materiale promoționale etc);
  • Planificarea și organizarea ședintelor foto și video;
  • Menținerea și dezvoltarea paginilor pe rețele de socializare și website-ului
  • Crearea și desfășurarea campaniilor promoționale FB, Instagram;
  • Monitorizarea, analiza și raportarea rezultatelor obținute din activitățile de SMM;
  • Colaborarea nemijlocită cu agențiile de publicitate, mass-media, parteneri, clienți;