Angajăm:

Operator de vânzări

Scopul general al postului: Realizarea targetului de vânzări stabilit în conformitate cu politica de vânzări a Întreprinderii. Promovarea serviciilor/produselor Întreprinderii clienților existenți si potențiali.

Menținerea relațiilor contractuale cu clienții si evidențierea necesitaților cu scopul satisfacerii lor.

Responsabilităţi/Atribuții:
1.Efectuarea vânzărilor;
2.Propune/convinge clienții să înregistreze serviciile Întreprinderii;
3.Procesează etapele de comunicare cu clienții.

Cerinte:
- Studii: superioare în economie, sociologie, științe ale comunicării sau alte studii relevante atribuțiilor;
- Cunoștințe bune de operare pe calculator;
- Cunoștințe specifice domeniului tehnologiilor și serviciilor/produselor TIC;
- Cunoașterea limbilor română, rusă și a cel puțin o limbă străină;
- Abilități de comunicare;
- Negociere;
- Persuasiune;
- Documentare
- Capacitate de analiză și sistematizare a informației;
- Cercetare;
- Experiența de muncă este binevenită, dar nu este obligatorie.

Calități personale:
- Orientare către client (abilitatea de a înțelege și satisface nevoile clienților);
- Orientare spre sarcină, organizare, putere de concentrare, spirit practic;
- Abilităţi de rezolvare a problemelor, implicare şi dorinţă de dezvoltare personală, capacitate de a lucra in echipă;
- Spirit de echipă;
- Motivare pentru creșterea profesională.

Aptitudini/comportamente:
- Responsabilitate, receptivitate la idei noi, obiectivitate, loialitate, tendinţă către dezvoltare profesională continuă, disciplină.

Beneficii:
- Instruire privind metodele de lucru cu clienții;
- Oportunitatea de angajare pe termen lung;
- Formare profesională continuă;
- Salariu competitiv;
- Orar: luni-vineri, 8.30 pînă la 17.00;
- Pachet social.

Contact: CV-ul va fi expediat la adresa: office@molddata.md , cu indicarea funcției vizate. Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.Tel: 022 78 27 36.