Angajăm:

Contabil Junior cu Limba Germană (România)

Pentru locația noastră din Rădăuți, România!

Cerintele noastre:
• Studii superioare în domeniul economic sau alte specializări
• Experiența într-o poziție similară poate constitui un avantaj
• Cunoștințe de bază a principiilor contabile
• Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office, SAP - poate fi considerat un avantaj)
• Cunoștințe avansate de limba germană
• Atenție la detalii, acuratețe a datelor în activitatea zilnică

Responsabilități:
• Verificarea facturilor primite în conformitate cu cerințele legale
• Înregistrarea plăților speciale (cecuri, cambie, etc.)
• Procesarea facturilor pentru plata și înregistrarea propunerii de plată în sistem
• Debitarea directă a conturilor de client
• Reconcilierea și mentenanța lunară a conturilor de furnizori/ clienți
• Înregistrarea, reconcilierea și compensarea plăților între companiile aceluiași grup

Oferim:
• Salariu atractiv
• Cazare
• Un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinațională
• Inducție și instruire specifică
• Asigurare de sănătate privată
• Alte beneficii : abonamente săli fitness, fotbal, tenis de câmp, alte activități sportive
• Asigurăm transportul gratuit domiciliu – locul de muncă dus – întors.

Puteţi aplica online accesând: www.egger.com/jobs
sau prin e-mail la adresa: recrutare.ro@egger.com
Persoana de contact este: Dna Iuliana Kozminciuc
Telefon: +40 372 4 38141