Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Marketing Manager (Hotel ★★★★★)

Cunoștințe și Competențe:

  • Studii superioare, preferabil economice sau de marketing,
  • Experiență similară postului de 3 ani în altă companie,
  • Legislația specifică domeniului hotelier și comerțului electronic,
  • Cunoașterea regulilor de scriere a diverselor tipuri de materiale (comunicare presă, invitație, articole, etc.),
  • Cunoașterea regulilor de administrare și menținere a conturilor de social media,
  • Cunoașterea aplicațiilor de monitorizare a traficului pe internet,
  • Competențe de web-design și administrarea site-urilor,
  • Cunoașterea limbilor romana, rusa si engleza,
  • Tehnici de vânzare şi de negociere

Responsabilităţile principale:

  • Asigură componentele mixului de marketing (oferta de servicii, politica de preţuri, comunicare şi distribuire).
  • Asigură studierea sistemelor de reduceri, practicate de concurenţi pentru anumite servicii şi elaborarea, în caz de necesitate, a sistemelor de reduceri proprii.
  • Dezvolta politici de fidelizare a clienților.
  • Elaborează si asigura realizarea planului de marketing.
  • Analizează oportunitatea introducerii de noi produse sau servicii.
  • Menține o vizibilitate ridicata a brandurilor Companiei prin diverse evenimente proprii a hotelului.
  • Identifica nevoile de instruire a personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.
  • Menține relații profesionale cu toți partenerii externi (cu jurnaliștii și reprezentanții mass-media, agenții de publicitate, firme de sondaje de piața etc.).
  • Reprezentarea oficială a organizației în relația cu presa
  • Este responsabil de îndeplinirea altor obligațiuni stabilite de către Managerul General sau Directorul General

Beneficii:

  • Program de lucru – Luni – Vineri (Full-time)
  • Lucru oficial
  • Salariul stabil + premii, bonusuri
  • Traininguri peste hotare , conferinte, instruiri

Cei interesați sunt rugați să transmită CV la adresa email: tt20@search4staff.com
Telefon de contact: 069 638 007
În CV indicați codul postului vacant: MBM