Banca Comercială Română Chișinău S.A. anunță concurs pentru postul:

Consilier coordonator

Misiune post: Coordonează activitatea de deservire a clienților din Sucursală

Responsabilități
• Acordă informații clienților privind produsele și serviciile oferite de Bancă
• Deschide conturi curente/ de card/ de depozit persoanelor juridice și fizice
• Gestionează dosarele clienților persoane juridice privind corespunderea reglementărilor ce țin de combaterea spălării banilor și finanțării terorismului și altor cerințe legale
• Coordonează activitatea echipei de consilieri din cadrul Sucursalei

Cerințe față de candidați
• Studii superioare economice
• Experienţă bancară în domeniu similar minim 3 ani
• Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj

Profilul candidatului
• Abilități de analiză și sinteză a solicitărilor clienților/ de vânzare/ leadership
• Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.