Compania românească AZITREND este în căutare:

Inginer suport tehnic sisteme de securitate (Romania)

Daca ai dorinta de a trai si lucra in Rominia or. Bucuresti , atunci avem o oportunitate potrivita pentru tine in cadrul unei companii, care lucrează la standarde internaționale .

Beneficii:

  • Lucru într-o companie stabilă și dezvoltatoare în mod constant;
  • Salariu motivational+sistemul de bonusare ;
  • Echipă tânără și prietenoasă;
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa de profesionisti,instruire si ateliere de lucru,  training-uri de specialitate si un mediu de lucru modern.

Responsabilitati:

  • Construire proiect tehnic impreuna cu managerul de proiect;
  • Stabilire hardware necesar pentru proiecte;
  • Validarea ofertei tehnice trimisa clientilor;
  • Crearea impreuna cu managerul de proiect a check-listului functionalitatilor cerute de client;
  • Crearea check-listului de setari necesare finalizarii punerii in functiune a proiectului;
  • Punere in functiune a sistemelor instalate;
  • Urmarirea proiectelor pilot din punct de vedere functionalitate;
  • Instruire operatori beneficiary;
  • Verificare periodica a functionarii sistemelor instalate;
  • Urmarirea periodica a satisfactiei clientului;
  • Update software la produse cu ultimele versiuni;
  • Actualizarea utlimelor noutati de la producatori pe site, ftp intern, materiale training;
  • Consiliere clienti, suport tehnic telephonic;
  • Actualizare fise tehnice si alte documentarii pentru vanzarea produselor;
  • Organizarea informatiilor tehnice pe ftp intern;
  • Testare produse noi;
  • Remediere defectiuni echipamente vanzdute;
  • Administrarea echipamentelor interne: retea locala, sisteme de control acces, cctv, wifi, etc;
  • Suport IT intern.

Cerinte:

  • Cunostinte puternice de retelistica;
  • Experienta in configurare, mentenanta si/sau support retele calculatoare min 1-2 ani;
  • Cunostinte medii ale sistemelor de supraveghere video IP si sistemelor de control acces prezinta un avantaj;
  • Permis de conducere valid;
  • Persoana comunicativa, energica;
  • Limba engleza vorbit/scris/citit;
  • Cunostinte medii de programare (de preferinta Python) prezinta un avantaj.

Ești cointeresat?! Expediază CV-ul la adresa azitrend1@gmail.com

Bun venit în echipa companiei AZITREND!