OCN Easy Credit S.R.L. cea mai reputativă organizație de microfinanțare

din Republica Moldova

anuntă concurs pentru angajare:

Manager creditare persoane juridice

Dacă ești un profesionist și dorești să devii un membru cu drepturi depline al unei echipe de profesioniști adevărați cu oportunități de avansare carieră – acum aveți această șansă. Drept recompensă pentru munca efectuată va fi remunerarea proporțională.

Dacă ești responsabil, disciplinat și activ, aplică CV-ul cu o poză la: hr@easycredit.md        cu specificarea ”Manager creditare persoane juridice” sau apelați: 078451111.

Oferim:
⦁ Pachet social 100% conform CM RM
⦁ Program de muncă: Luni–Vineri, 09:00-18:00
⦁ Salariu atractiv și prime proporțional rezultatelor obținute
⦁ Posibilitate de avansare
⦁ Oficiu modern
⦁ Alte facilități
Sediul: mun. Chișinău, str. Tighina 49/4
Scopul postului: - Implementarea in cadrul companiei a procedurei de acordate a creditelor persoanelor juridice

Cerințe:
- Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul economic;
- Experiență de 2 ani în domeniul analizei financiare a companiilor într-o bancă comercială/companie de creditare nebancară;
- Buna cunoastere a legislatiei bancare (preferabil);
- Expertiza in aria administrarii credite persoane juridice - clienti corporate si IMM;
- Cunoașterea obligatorie a limbii române și ruse;
- Abilități de analiză, gândire logică și spirit de observație;
- Atentie la detalii, abilitati organizatorice, responsabilitate;

Responsabilitati:
- Implementarea procedurei de acordare a creditelor persoanelor juridice ;
- Promovarea şi vinzarea produselor creditare destinate persoanelor juridice;
- Pregatirea si analiza dosarelor și a pachetului de documente a potențialilor clienți persoanelor juridice;
- Aprecierea capacitatii de plată a clienților;
- Asigurarea unui proces rapid și calitativ de analiză a creditelor acordate persoanelor juridice;
- Monitorizarea periodica a creditelor acordate;