BC „MOBIASBANCĂ – Groupe Société Générale” S.A., parte a unuia dintre cele mai importante grupuri financiare internaționale, este una dintre cele mai inovative, stabile financiar şi de încredere bănci pe piaţa Republicii Moldova. Grupul Société Générale are peste 146 000 de angajaţi, prezenți în 65 de ţări, servesc zilnic peste 31 de milioane de clienţi ai grupului din întreaga lume.

Invităm tineri specialiști și profesioniști să facem echipă comună și să ne dezvoltăm împreună!

IT Architect, Departamentul IT

Beneficiile pe care le oferim:
• Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
• Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
• Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
• Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
• Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
• Salariu fix + alte avantaje financiare;
• Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilități:
• Dezvoltarea de arhitecturi de soluții IT pentru rezolvarea cerințelor bancare pe baza sistemelor existente;
• Analiza soluțiilor existente pe piață și oferirea sugestiilor pentru rezolvarea sarcinilor existente;
• Analiza și formarea de propuneri pentru optimizarea arhitecturii IT existente;
• Supravegherea arhitecturală a proiectelor în curs;
• Implicare în testarea soluțiilor IT.

Cerinţe:
• Experienta ca arhitect în companii IT sau banci cel puţin 2 ani;
• Experiența în implementarea proiectelor IT cu o arhitectură multi-componentă și integrare multiplă;
• Cunoașterea metodologiilor de proiectare, descriere a arhitecturii IT;
• Experiență practică în proiectarea arhitecturii sistemelor la nivel de companie;
• Supervizarea arhitecturala a dezvoltatorilor, a inginerilor de infrastructura și de operare (administratori);
• Integrarea experienței de integrare a sistemelor IT;
• Analiza cerințelor de business;
• Cunoasterea tehnologiilor și produselor bancare cu amănuntul va constitui un avantaj.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337