Angajăm:

Content Manager (pentru proiecte web în limba engleză)

Principalele obiective ale postului vor fi generarea unui conținut foto, video, textual și grafic interesant și accesibil pentru auditoriu, administrarea paginii web și promovarea ofertei noastre.

Responsabilități:

- crearea cataloagelor Excel pentru magazinul online;
- completarea fișelor mărfurilor cu un conținut de calitate (imagini foto și video, materiale infografice, informații textuale);
- generare de conținut;
- planificarea activității;
- întocmirea și prezentarea dărilor de seamă privind activitatea realizată.

Cerințe:

- abilitatea de a scrie corect din punct de vedere gramatical în limba engleză (cunoașterea limbii engleze scrise la nivel avansat);
- cunoștințe elementare de HTML;
- cunoașterea programului Photoshop (sau a altor programe de editare grafică);
- cunoștințe avansate în utilizarea programelor Excel, Google Docs;
- abilități de planificare, consecvență în acțiuni;
- capacitatea de a formula clar și a susține argumentat propria poziție.

Oferim:

- un job interesant și plătit la timp;
- un birou modern și confortabil cu o echipă tînără și unită;
- cafea, ceai și biscuiți din contul companiei;
- tichete de taxi pentru deplasare la domiciliu după încheierea programului;
- salariul mărimea căruia se va stabili în urma interviului.