Lider pe piața Republicii Moldova- Holdingul ”Customagic” invită în echipa sa o persoană sîrguincioasă, responsabilă, atentă la detalii, predispusă pentru lucru cu cifrele la postul de:

Analist financiar

Scopul postului: Formulează şi asigură implementarea efectivă a politicilor financiare.

Responsabilități principale:
• Prelucrează, analizează, interpretează și gestionează informații economico-financiare;
• Asigură analiza financiară a indicatorilor de performanță;
• Raportarea financiară conform standardelor IFRS- naționale;
• Modelarea financiară și analiza eficacității managementului companiei și a unității în întregime;
• Raportează situația vânzărilor lunare în cadrul companiei;
• Modelarea financiară și analiza factorilor externi și interni;
• Organizează procesul de colectare a informațiilor/datelor financiare;
• Realizarea și prezentarea rapoartelor în format Excel, Power BI, etc.

Principalele cerințele față de candidați:
• Studii superioare în domeniul economic/ cibernetică și informatică economică;
• Cunoștințe și abilități de lucru în contabilitatea primară;
• Cunoașterea limbilor română, rusă;
• Abilități de operare a programelor Microsoft Office și 1C.

Activând în cadrul companiei veţi beneficia:
• de o atitudine respectuoasă şi pozitivă din partea echipei;
• stabilitate, loc de muncă într-un oficiu comod;
• salariu competitiv (pachet social deplin);
• mediu favorabil dezvoltării profesionale.

Detaliile cu privire la procesul de muncă, condiții salariale se comunică la interviu. Așteptăm CV-ul pretendenților la adresa electronică hrcustomagic@gmail.com