Compania de broker vamal caută:

Contabil

Responsabilități:

  • Evidența completă a contabilității fiscale și de gestionare
  • Pregatirea rapoartelor financiare cître director și acționari, rapoartelor cître autoritațile locale în conformitate și în termeni stabiliți în regulamentele și deciziile interne;
  • Evidența corectă și la timp a tranzacțiilor economice, respectarea perioadei de inchidere a bilanțului contabil;
  • Asigurarea evidenței contabile a elementelor de numerar (casierie și conturi curente), a creanțelor și datoriilor comerciale, inclusiv evidența combustibilului
  • Responsabil pentru calculul, transferul și evidența contabilă a plăților salariale
  • Gestiunea relaților cu autoritațile fiscale și audit
  • Participă la organizarea si asigurarea continuă a evidenței contabile
  • Acordarea suportului la elaborarea documentelor si procedurilor contabile interne ale companiei precum și ajustarea lor pentru corespunderea cu prevederile legislției in vigoare;

Cerinte:

  • Studii superioare din domeniile: Contabilitate/Finanțe
  • Experiența minim 2 ani în domeniul contabilitații (avantaj vice șef-contabil sau contabil senior)
  • O foarte bună cunoastere în domeniul financiar, cunostințe avansate al SNC
  • Experieța în domeniu de servicii logistică, transport vor prezenta un avantaj
  • Utilizator avansat PC (1С 8.3.: Contabilitate, Carde și salarii; banc-client, MS Office (cunosțințe bune Excel – massive, formule complicate)
  • Abilități de comunicare corectă orală și în scris
  • Cunoastere în domeniul Relaților internaționale - avantaj
  • Cunosterea limbelor romană și rusă – avansată
  • Responsabil, comunicabil, disciplinat, atent la detalii

Condiții de angajare:

  • Angajare conform legislației
  • Birou comfortabil
  • Salariu conform rezultatelor interview (10 000 lei)
  • Pachet social
  • Program 9:00-18:00; luni-vineri
  • Adresa or.Chișinău, str. Industrială

Date de contact:
e.mail: chisalitagheorghe@gmail.com
mobil: +373 68178725