Te invităm sa fii parte a echipei Moldova Agroindbank

Departamentul Tehnologii Informaţionale caută noi membri:

Inginer software

Responsabilităţi:

  • Asigură implementarea, configurarea şi întreţinerea funcţionării stabile în diviziunile băncii a:

- sistemelor operaţionale Windows 7/8/XP și Windows Server 2008/2012;
- sistemului antivirotic Kaspersky Antivirus v.10;
- serviciilor Active Directory Directory Service, Hyper-V, File Services, Print Services, WSUS;

  • Instalarea şi mentenanţa aplicaţilor bancare de uz comun pe calculatoarele din diviziunile băncii;
  • Acordă consultanţă utilizatorilor sistemului informatic asupră utilizării sistemelor informatice;
  • Participă la alte lucrări de implementare, întreținere și administrare.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în domeniul IT, absolvent al unei facultăţi de profil;
  • cunoştinţe şi experienţă la implementarea şi întreţinerea sistemelor de operaţionale Windows şi a mijloacelor aplicative;
  • cunoştinţe de înregistrare şi evidenta a bunurilor din domeniul tehnologiilor informaţionale;
  • foarte bune abilităţi de comunicare, flexibilitate şi mobilitate;
  • cunoaşterea limbilor română şi rusă este obligatorie;
  • cunoaşterea limbii engleze prezintă un avantaj.

Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md, cu indicarea poziţiei pentru care aplică.

Ne vom bucura să fii parte a echipei Moldova Agroindbank.