Te invităm sa fii parte a echipei Moldova Agroindbank!

Departamentul Tehnologii Informaţionale caută noi membri:

Inginer electronist

Responsabilităţi:

  • Asigură instalarea, configurarea şi întreţinerea funcţionării stabile în diviziunile băncii a mijloacelor tehnice (calculatoare, utilaje de reţea şi telecomunicaţii, echipamente periferice, sisteme de operare, înregistrarea şi evidenţa bunurilor din domeniul tehnologiilor informaţionale;
  • Perfectarea documentaţiei necesare achiziţiilor de echipamente şi bunuri aferente TI.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în domeniul IT;
  • cunoştinţe şi experienţă la instalarea şi reparaţia calculatoarelor, echipamentelor periferice, reţelelor de calcul, sistemelor de operare Windows;
  • cunoştinţe de înregistrare şi evidenta a bunurilor din domeniul tehnologiilor informaţionale;
  • permis şi experienţă de a conduce automobilul (categoria B);
  • foarte bune abilităţi de comunicare, flexibilitate şi mobilitate;
  • cunoaşterea limbilor română şi rusă este obligatorie;
  • cunoaşterea limbii engleze (este un avantaj).

Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md cu indicarea poziţiei pentru care aplică.

Ne vom bucura să fii parte a echipei Moldova Agroindbank.