Agenția internațională specializată în oferirea de servicii în domeniul managementului sportiv angajează:

Jurist

Studii: superioare juridice.

Experiența în poziția de consultant juridic/jurist: cel puțin 5 ani (în domeniul întocmirii contractelor civile și de muncă).

Cunoașterea limbilor: română, rusă, engleză (cunoașterea altor limbi constituie un avantaj).

Cerințe suplimentare:
- cunoștințe în domeniul legislației civile și a muncii;
- cunoștințe avansate de operare pe calculator (cunoașterea suitei de programe Microsoft Office);
- cunoștințe în utilizarea tehnicii de birou;
- competență, responsabilitate, abilități de autoorganizare dezvoltate, atenție meticuloasă pentru detalii, punctualitate, operativitate, exprimare orală corectă;
- abilități de negociere, convingere și soluționare prejudiciară a conflictelor;
- capacitate de a lucra rapid și eficient.

Responsabilități principale:
- întocmirea și participarea la întocmirea contractelor civile și de muncă, precum și a altor tipuri de acte juridice;
- întocmirea reclamațiilor, cererilor, demersurilor și a altor acte juridice;
- efectuarea expertizei juridice a contractelor și evaluarea lor din punct de vedere al corespunderii intereselor clienților companiei;
- ținerea corespondenței;
- oferirea de consultații juridice clienților companiei;
- purtarea negocierilor (orale și scrise);
- soluționarea prejudiciară a conflictelor (rezultate din contractele civile și de muncă);
- conlucrarea cu juriștii și avocații din străinătate;
- administrarea aspectelor juridice ale activității companiei (managementul resurselor umane etc.);
- asistarea colectivului la realizarea activităților zilnice.

Oferim:
- un job interesant și salariul plătit la timp;
- instruire și susținere pentru integrare în echipă;
- un birou modern și confortabil în apropiere de centrul comercial „Jumbo”;
- angajare oficială în cîmpul muncii și pachet social integral;
- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tînăr și unit;
- cafea, ceai și biscuiți din contul companiei;
- program de lucru full time, de luni pînă vineri;
- salariul de cel puțin 10 000 lei, mărimea căruia se va stabili pe baza rezultatelor interviului.

Candidații interesați sunt rugați să expedieze CV-ul însoțit de o fotografie la adresa electronică: serghei.nazarco@yahoo.com  cu specificarea postului vacant pentru care aplică și a unui număr de telefon la care pot fi contactați.

Vom invita la interviu doar candidații care corespund tuturor cerințelor enumerate.