Fabrica de sticla “GLASS  CONTAINER COMPANY” S.A angajează:

Inginer sisteme automatizate de conducere a productiei

Cerinte:

  • Studii tehnice corespunzatoare (automatizarea proceselor tehnologice industriale)
  • Cunosterea aparatajului electric de tip convertizor de frecventa, softstarter, PLC (diversi producatori Siemens, Omron, Schneider).
  • Experienta în activitatea de mentenanta, deservirea sistemelor electromecanice si electropneomatice este binevenita.
  • Cunoasterea limbilor romana, rusa, engleza (constituie avantaj).

Responsabilitati:

  • Exploatarea eficienta corectă, neîntreruptă şi de mare productivitate a utilajului electromecanic al companiei
  • Interpretarea, utilizarea documentaţiei tehnice şi respectarea termenilor efectuării lucrărilor de reparaţie;
  • Efectuarea lucrărilor de verificare, de ajustare/reglare a dispozitivelor, a sistemelor şi componentelor electronice a utilajului.
  • Monitorizarea şi controlul lucrărilor de reparaţie şi de testare a utilajului,

Propunem:

  • Angajare oficială cu pachet social inclus
  • Training profesional intern
  • Accesul la tehnologii de ultimă generație
  • Salariu competitiv
  • Transport asigurat
  • Tichete de masa
  • Premii trimestriale si anuale