Aventus Finance Moldova (https://credit7.md/) - structura a grupului financiar international Aventus Group, anunta concurs pentru angajarea in functie de:

Analist financiar

Responsabilități:

  • Prelucrează, analizează, interpretează și gestionează informații economico-financiare prin raportare zilnica interna și pentru grup;
  • Asigură analiza și calcularea eficientei a departamentelor companiei;
  • Raportează situația vânzărilor lunare în cadrul companiei;
  • Participă la elaborarea bugetelor;
  • Organizează procesul de colectare a informațiilor/datelor financiare;

Cerințe față de candidat:
- Studii superioare in domeniul economic/financiar/ business;
- Experienta anterioara in domeniul contabilitatii/ analizei financiare - obligatoriu;
- Cunoașterea limbilor romana,rusa,engleza;
- Abilități de operare a programelor Microsoft Office (Word,Excel), program contabil 1-C (preferabil);
- Gîndire analitică, amabilitate, onestitate.
- Bune abilitati de comunicare, dinamism si atitudine proactive.

Oferta Companiei:
* Program: luni - vineri 9:00 - 18:00;
* Salariu motivant;
* Angajare oficială;
* Oportunități pentru dezvoltare personală și autorealizare.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail info@credit7.md

Doar candidații selectați vor fi contactați.