BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A.
anunţă concurs pentru postul vacant de:

Casier Direcţia Gestiune Numerar Centrul Procesare Servicii Clienţi

Misiune post: Asigura efectuarea tuturor operaţiunilor cu numerar in lei si valuta. Verifica, triază, şi ambalează numerarului din gestiunea proprie. Asigura schimbul de mesaje electronice între unităţile băncii.

Beneficii pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:

  • Asigură renumărarea şi împachetarea corecta/ calitativă a numerarului primit, conform reglementărilor în vigoare;
  • Prelucrează calitativ numerarul în lei și valută încasat de la Filiale/ Agenţii/ Agenţi Economici BNM și alte Bănci Comerciale;
  • Asigură alimentarea cu numerar a unităţilor Băncii. Duce evidenţa pentru toate operaţiunile realizate;
  • Poartă raspundere materiala deplina pentru numerarul din gestiunea proprie;
  • Raportează la nivel intern, în conformitate cu legislaţia în vigoare, situaţiile în care apar divergenţe de numerar sau monedă falsă. Întocmeşte Procese-verbale;
  • Asigură confidenţialitatea informaţiilor  și a datelor ce pot avea un impact negativ asupra activitatii, referitoare la:
  • numerarul prelucrat si înregistrat la  conturile clienţilor;
  • activitatea nemijlocita a Directiei;
  • Asigură substituirea reciprocă dintre lucrători în cazul lipsei unuia dintre acestora. După caz alimentează casetele cu numerar pentru ATM-uri;
  • Asigura îndeplinirea altor sarcini atribuite de către Șef  Direcție și Director Centru Procesare Servicii Clienți.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experienţa de activitate în domeniul bancar – minim 2 ani;
  • Cunoaşterea DNI şi Legislaţiei în vigoare;
  • Cunoaşterea tehnicilor  în activitatea cu numerarul;
  • Cunoştinţe avansate de aplicare a MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Cunoaşterea limbilor: române, ruse.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337