Companie de Comerț anunță vacantă poziția de:

Manager Achiziții

Responsabilități principale:

- Prospectarea și analiza pieței naționale și internaționale, în vederea depistării celor mai avantajoase oferte de achiziții;

- Identificarea și contactarea potenţialilor furnizori de utilaje, materii prime pentru producerea produselor din portofoliului companiei;
- Comunicarea eficientă cu partenerii, cît și potențialii furnizori, în vederea asigurării companiei cu materiile prime necesare;
- Participarea la organizarea activităților de logistică, în scopul livrării la timp a materiilor prime necesare;
- Organizarea și monitorizarea procedurilor necesare de vămuire.

Cerințe față de candidați:
- studii superioare (management, finanțe);
- experiență de lucru într-o poziție similară min. 1 an;
- vorbirea fluentă a limbilor română, rusă și engleză.

Oferim:
- remunerare competitivă;
- posibilitate de creștere profesională și avansare în carieră.

Așteptăm CV-ul persoanelor interesate, cu menționarea poziției pentru care candidează, la adresa electronică: hr.comert@gmail.com