Angajăm:

Inginer sisteme automatizate de conducere a producţiei (inginer electronist)

Descrierea postului:
- Îndeplinirea lucrărilor de determinare a schemelor electronice a dispozitivelor şi elaborarea procedurilor de reparaţie a sistemelor/dispozitivelor electrice;
- Asigurarea exploatării tehnice corecte şi funcţionarea eficientă a utilajului electronic;
- Pregătirea utilajului şi dispozitivelor pentru funcţionare, realizarea deagnosticării anumitor elemente şi mecanisme, controlarea parametrilor şi siguranţa componentelor electronice a utilajului;
- Efectuarea lucrărilor de verificare, de ajustare/reglare a dispozitivelor, a sistemelor şi componentelor electronice a utilajului;
- Organizarea deservirii tehnice a utilajului electronic şi efectuarea lucrărilor de reparaţii planificate;
- Monitorizarea şi controlul lucrărilor de reparaţie şi de testare a utilajului, respectarea instrucţiunilor de exploatare a utilajului electronic;
- Evidenţa şi analiza indicilor de funcţionare a utilajului şi condiţiile de exploatare;
- Elaborarea actelor normative, instrucţiunilor privind exploatarea tehnică şi întreţinerea utilajului electronic;
- Organizarea şi monitorizarea condiţiilor de păstrare a tehnicii electronice.

Cerinţele faţă de candidat:

Studii: superioare de profil

Cunoştinţe:
- acte normative şi legislative, materiale metodologice de organizare a serviciului metrologic;
- competenţe specifice postului;
- mijloacele şi metodele moderne de măsurare;
- sistemele, metodele şi mijloacele controlului tehnic;
- echipamente, normele şi cerinţele tehnice de exploatare şi tehnica securităţii.
experienţă profesională: minim 3 ani într-o funcţie similară
cunoaşterea limbilor: română, rusă
altele: disciplină, responsabilitate, comportament amabil în comunicarea cu colegii, lucru în echipă, tendinţă spre dezvoltare profesională continuă.

Modul de aplicare: CV trimis pe s.personal@franzeluta.md; tel.: (022) 853-481, (022) 853-482, (022) 853-484 sau vă aşteptăm la sediul ,,FRANZELUŢA” S.A.
Adresa: MD-2032, mun. Chişinău, str. Sarmizegetusa 30