Taxreturn - compania specializată în recuperare impozitelor din străinătate, una dintre cele mai de succes organizaţii de acest gen din ţară, este în căutarea unui Consultant fical, care dorește să lucreze într-un colectiv de profesioniști și să își creeze o carieră de succes. Acceptăm la interviu persoane de orice vârstă și experiență, iar tinerii sunt încurajați să vină și ei la interviu.

Contabil

CERINTE FATA DE CANDIDAT:

  • Studii superioare financiar-contabile.
  • Experienţa anterioară pe un post similar de minim 3 ani,
  • Cunoştinţe solide de contabilitate şi legislaţie fiscală locală
  • Iniţiativă, capacitatea de a oferi soluţii ad-hoc;
  • Foarte bune cunoştinte MS Office si sisteme informatice

Descrierea jobului

  • Responsabilitatea directă pentru contabilitate, finanțe, prognoză, planificare strategică, costuri de muncă, juridice, gestionarea proprietății, analiza tranzacțiilor și negocierilor, relația cu autoritatile și partenerii comerciali.
  • Supervizeaza si supravegheaza toate activitatile contabile si economice
  • Elaboreaza si asigura implementarea politicilor si strategiilor economice
  • Elaboreaza studii si analize cu privire la profitabilitatea activitatilor, eficienta utilizarii capitalului de lucru, a structurii cheltuielilor materiale si a altor indicatori economico-financiari
  • Elaboreaza studiul de evolutie si prognoza situatiei financiare;
  • Menține controlul zilnic al supravegherii fluxului de trezorerie atât pentru plăți, cât și pentru creanțe;
  • Menține controlul asupra prognozării fluxului de numerar;
  • Asigura integritatea înregistrărilor inventarului din perspectiva evaluării financiare si menține controlul asupra înregistrării valorii activelor fixe și a deprecierii;
  • Organizeaza analiza lunara a necesarului de lichiditati si dispune masuri in vederea accelerarii vitezei de rotatie a activelor circulante;
  • Asigura intocmirea lucrarilor de inchidere lunara a bugetelor de venituri si cheltuieli si calcularea principalilor indicatori economico-financiari: bilantul, contul de profit si pierdere, situatia fluxurilor de trezorerie, notele la conturile anuale;
  • Umareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil extern si asigura respectarea acesteia

Dacă te regăsești în această descriere, atunci trimite CV-ul tău cu poza la adresa de email: hr.taxreturn@gmail.com   Menționează în subiectul mesajului contabil  // rabota.md".
Telefon: 078000404
E-mail: returnaretaxe@gmail.com
Site: http://taxreturn.md