Angajăm:

Specialist in domeniul Business Continuity Management

Banca Comerciala “EXIMBANK” S.A. reprezinta o banca comerciala universala, oferind servicii de calitate atat pentru segmentul corporativ, care activeaza in toate ramurile economiei nationale pe intreg teritoriul tarii, cat si pentru segmentul retail.
Banca a fost fondata in anul 1994, data oficiala de constituire a bancii fiind considerata 29 aprilie 1994– ziua obtinerii autorizatiei (nr. 71) de la Banca Nationala a Moldovei. La momentul actual retea de subdiviziuni a bancii numara 18 filiale si 7 agentii amplasate in intreaga republica si in capitala.

Beneficii:
- salariu competitiv
- afli insight-uri din piata, trenduri si ultimele noutati din domeniu
- posibilitati nelimitate pentru o crestere rapida a carierei si dezvoltare profesionala
- participi la workshop-uri, training-uri si evenimente din industrie
- teambuildinguri internationale
- oferirea ticketelor de masa
- birou in centrul orasului, str. Stefan cel Mare 171/1

Responsabilitati:
- participarea la realizarea proiectului de dezvoltare si mentinere a Planului de Continuitate (inclusiv testarea planului) a afacerii
- participarea la dezvoltarea si implementarea Planului de Continuitate a afacerii
- aplicarea metodologiei analizei riscurilor privind managementul continuitatii afacerii
- studierea rezultatelor analizei de impact asupra afacerii in cazul nefunctionarii proceselor
- participarea la definirea si crearea echipelor de raspuns la incident in situatii de criza
- propunerea strategiilor de testare a planului de continuitate a afacerii
- participarea directa la rezolvarea incidentelor in situatii de criza
- participarea la elaborarea proiectelor reglementarilor interne aferente activitatii departamentului
- gestionarea si investigarea incidentelor de securitate repartizate direct spre rezolvare
- elaborarea analizelor de risc referitoare la continuitatea afacerii
- propunerea strategiilor de recuperare in caz de dezastru

Cerinte fata de candidat:
- studii superioare economice sau tehnice
- experienta de minim 1 ani in activitati de Business Continuity Management, inclusiv dezvoltarea si implementarea unei strategii de BCM
- cunostinte economice si financiare
- abilitati excelente de analiza si dezvoltare a strategiei, de planificare si prioritizare
- cunostinte si experienta in domeniul IT
- engleza fluenta

Simte-te liber sa trimiti CV-ul la hr@mantis.md  , daca te-ai regasit in acest anunt.