HR-Consulting – la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatului pentru postul vacant:

Contabil – Sef

Responsabilități:
• Organizarea evidenței contabile și asigurarea bunei desfășurări ale proceselor economice;
• Organizarea si coordonarea echipei contabile;
• Verificarea și prezentarea rapoartelor și declarațiilor către instituțiile de stat;
• Gestionarea operațiunilor bancare;
• Comunicarea cu specialiștii fiscali și consultanții legali în vederea asigurării respectării normelor legale și fiscale în vigoare.
• Gestionarea procesului de audit anual și pregătirea situațiilor financiare consolidate;
• Monitorizarea și analiza rezultatelor financiare ale companiei;
• Dezvoltarea și revizuirea sistemului financiar-informațional al companiei;
• Consultarea Top-Managementului companiei în privința optimizării resurselor financiare și a costurilor operaționale;
• Pregătirea rapoartelor periodice și ad-hoc pentru Management.

Cerințe:
• Experiență relevantă în domeniul contabil de minim 3 ani in companie de audit;
• Posedarea de cunoștințe avansate a legislației fiscale și SNC, IFRS constituie un avantaj;
• Abilități bune în utilizarea PC și cunoștințe avansate a softului specializat (1Cv7, Excel, etc);
• Studii superioare economice sau financiare;
• Cunoașterea limbii Italiene constituie un avantaj;
• Corectitudine, tenacitate, seriozitate în relațiile interpersonale de serviciu;
• Responsabilitate, perseverență, capacitate de învățare rapidă;
• Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe și transparență;

Compania oferă:
• Salariu Competitiv;
• Angajare oficiala;
• Experienta in cadrul unei companii internationale;
• Colectiv tanar si prietenos.

Cei interesati sunt rugati sa transmita CV la adresa de Email: tv40@search4staff.com  sau sa apeleze tel.022 202986; mob.060422844