Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său, este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Marketing Director

Compania:
Companie de distribuție în domeniul IT și Gaming Accessories, cu o experiență de peste 10 ani pe piața Moldovei.

OBIECTIVUL POSTULUI: Majorarea vânzărilor, creșterea recunoașterii brandurilor și a companiei pe piața internațională.

Responsabilități:

• Dezvoltarea și crearea departamentului de marketing, atât crearea echipei interne cât și analiza colaborării cu alte companii de marketing pentru outsource.
• Analiza pietei și crearea planurilor de marketing pentru categoria B2B ( Online +Offline )
• Organizarea de evenimente, expoziții ce au scop promovarea companiei,
• Întreținerea relațiilor cu clienții din portofoliu
• Crearea de oferte , promoții sau lichidări de stockuri.
• Menținerea relațiilor cu partenerii externi
• Crearea bugetelor de marketing.
• Creare de KPI-uri pentru departament.

Cerințe:
• Experiență în Marketing ( min. 3 ani)
• Capacitatea de coordonare și creare a unei echipe
• Cunoasterea limbii române și rusă la nivel avansat, limba engleză-Conversațional
• Cunostințe de operare calculator (Word, Excel) – nivel utilizator activ;
• Ambiție, inițiativă și responsabilitate
• Abilități foarte bune de comunicare și self-management

Se oferă:
• Angajare oficială + pachet social deplin
• Salariu motivant
• Oportunitatea de a dezvolta proiecte individuale cu ajutorul companiei
• Posibilitatea de a călători și a descoperi noi piețe/companii în domeniu
• Grafic de muncă ( 9:00 – 18:00) Luni- Vineri

Cei interesați sunt rugați să transmită CV la adresa de Email: tt10@search4staff.com
În Tema mesajului indicați codul postului vacant: “DMtt”