Angajăm:

Operator Basic Masini CNC (Olanda)

Candidatul ideal

  • Să desfășoare activități operaționale de producție în așa fel încât produsele să îndeplinească cerințele stabilite din punct de vedere cantitativ și calitativ.
  • Spirit orientat in obtinerea calitatii
  • Responsabilitate
  • Motivatie
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati:

  • Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
  • Procesarea produselor prin intermediul masinilor CNC
  • Realizarea oricăror lucrări suplimentare, cum ar fi debavurarea, șlefuirea, îndepărtarea prin presare, verificări etc
  • Completearea registrelor cu masuratori de productie zilnice, daca este necesar.
  • Conservarea și ambalarea produselor conform instructiunilor primate.
  • Aplicarea de etichete produselor finite.
  • Instiintarea “ Team leader-ului” in eventualitatea observarii unor deficiente/defecte.
  • Reambalarea – si ambalarea produselor.
  • Conștiinciozitate si responzabilitate pentru calitate, mediu si productivitate.

Mentiuni aditionale:

  • Sa fie responsabil pentru cantitatea si calitatea produselor.
  • Produsele neconforme vor fii depozitate in locurile desemnate,aceasta operatiune fiind consemnata in registru
  • Întreținerea zilnică a locului de muncă și a mașinilor
  • Verificarea consumabilelor masinilor

Cerinte:

  • Absolvent Liceu/Scoala Profesionala/Facultate cu profil tehnic;
  • Cursuri: Masini de frezat CNC I și II, masini CNC, experienta in citirea desenului tehnic, programarea ISO și operare control numeric Fanuc.(prezinta un avantaj)
  • Experienta: cel putin 2 ani de experienta intr-un post similar.
  • Cunoștințe de bază privind sistemele de management al calității și de mediu.
  • Permis cat B
  • Limba engleza sau germana-nivel conversational

Descrierea companiei

Din 1999, firma noastra este specializată în selectia si recrutarea de personal din Uniunea Europeană oferind diverse oportunități de lucru în Olanda.

Aria noastra de activitate s-a concentrat în primul rând pe industria metalurgică și a oțelului. Deși compania noastră este încă puternic reprezentată în această industrie, am extins domeniul nostru de activitate. În acest moment, furnizăm angajați calificați pentru producție și ambalare, reciclarea frigiderelor, firme de curățenie, fabrici de lemn și mobilă, lucrări de terasament și demolări. De-a lungul activitatii noastre ne putem mandri cu multe proiecte realizate cu succes care au dus la o crestere continua a activitatii noatre.