Omnius Group angajează:

Contabil şef adjunct

Biroul contabil Omnius Group SRL e în căutarea candidaților pentru postul de contabil şef adjunct pentru reprezentanţa sa din Chișinău.

Candidatul recrutat va avea următoarele responsabilităţi:

- Evidenţa mijloacelor fixe şi a activelor nemateriale
- Evidenţa stocurilor de mărfuri şi materiale, OMVSD
- Evidenţa decontărilor cu furnizorii şi clienţii
- Evidenţa operaţiunilor bancare şi de casă
- Evidenţa decontărilor cu bugetul, CNAS, CNAM
- Prelucrarea documentelor primare
- Perfectarea registrelor contabile
- Evidenţa personalului şi salarizarea
- Perfectarea dărilor de seamă fiscale, statistice şi prezentarea acestora insituţiilor abilitate

Sarcinilie respective vor fi îndeplinite pentru portofoliul de clienţi ai biroului contabil în colaborare cu alţi membri ai echipei.

Acest post este ideal pentru candidatul cu competențe contabile avansate , care dorește să-și continue cariera într-un birou contabil, fiind implicat în deservirea întreprinderilor mici şi mijlocii.

Ce oferim noi :

- Salariu de bază avantajos şi posibilitate de bonus motivant;
- Posibilitate de avansare profesională;
- Mediu de lucru plăcut (oficiu modern în zona centrală a Chișinăului) și echipă profesionistă și motivată;
- Training şi participarea la seminare achitate de angajator;

Candidații interesați sunt rugați să trimită CV-ul și o succintă scrisoare de prezentare la adresa info@omniusgroup.md  Toate ofertele vor fi analizate, totuși doar candidații retinuți vor fi contactați. Vă multumim pentru interesul acordat biroului nostru.

Salariul oficial: 10 000 lei

Cerințe față de candidat

Candidatul ideal ar avea urmatoarele aptitudini :

- Studii superioare în domeniul financiar-contabil;
- Experiență de minimum 3-5 ani în post de contabil cu efectuarea ciclului complet al evidenţei contabile ;
- Experiență în prestarea serviciilor contabile IMM-urilor;
- Cunoașterea avansata a SNC, a legislației fiscale și a legislației muncii;
- Atitudine profesionistă si abilităţi de comunicare in relaţiile cu clienţii

Competențe lingvistice și informatice:

  • Limbile română și rusă fluent, vorbit și scris
  • Cunoaşterea 1 C 8.3, Microsoft Office : nivel avansat