Compania de distribuție ”Solvex-Lux” anunță concurs de selectare a candidaților pentru ocuparea postului vacant:

Șofer Expeditor

„SOLVEX-LUX” anunță concurs de selectare a candidaților pentru ocuparea postului vacant de șofer expeditor.

Misiunea postului: livrarea mărfurilor către clienții companiei.

Responsabilități principale: livrarea operativă și calitativă a mărfurilor companiei, exploatarea cu grijă a mijloacelor de transport încredințate, corectitudine în raport cu banii primiți, completarea documentelor în termenii stabiliți (etc.).

Cerințe față de candidat: studii medii, experiență într-o poziție similară de cel puțin un an.

Prioritate vor avea candidații care știu să se orienteze bine pe drumurile din întreaga țară, dar și cunosc normele și regulile de perfectare a documentelor de rigoare.

Sistem de remunerare: salariu fix + % + angajare oficială în conformitate cu Codul muncii al RM.

Echipa tînără și energică a „SOLVEX-LUX” este în așteptarea unui nou coleg care își cunoaște bine meseria și este dornic să muncească. Oferim numeroase oportunități de carieră.

Expediați CV-ul însoțit de o fotografie la adresa electronică: HR@solvex.md  cu specificarea „Șofer Expeditor”.

Candidații selectați vor fi invitați la interviu!