Mobiasbanca – OTP Group S.A. anunţă concurs pentru postul de!

Şef Secţie Securitate Bancară Generală

Misiunea postului: Asigurarea securității băncii, a personalului şi clienților.

Beneficiile pe care le oferim:
• Posibilitatea de a avea o colaborare pe perioadă nedeterminată în cadrul proiectelor
desfășurate în cadrul băncii;
• Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți
participa și avansa în carieră;
• Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
• Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
• Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
• Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în
valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
• Salariu fix + alte avantaje financiare;
• Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi:
• Coordonarea întregii activități de securitate fizica prin organizarea implementării şi
supervizarea tuturor sistemelor de securitate fizică;
• Analiza riscurilor de securitate fizică și umană;
• Contribuie la bună reputație băncii prin previnirea sau dimunuarea daunelor din
incidente de securitate sau fraude bancare;
• Organizarea investigațiilor de fraudă și incidentelor de securitate;
• Cooperarea cu autoritățile competente.

Cerinţe:
• Studii superoare în domeniul juridic sau economic;
• Experiența de lucru de 5 ani în organele de drept, securitate, audit sau forenstic;
• Cunoașterea sistemelor și echipamentelor de securitate;
• Cunoașterea legislației în domeniu, precum și normelor de protecție civilă;
• Experiența managerială va fi un avantaj;
• Experiența în investigații de fraudă;
• Integritate și responsabilitate;
• Spirit de observație, atenție la detalii şi rezistență la stress
• Cunoaşterea limbii române și engleze.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md  Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337