DMLink - Companie de distribuție în domeniul IT și Gaming Accessories, cu o experiență de peste 10 ani pe piața Moldovei este în căutarea unui:

Social Media Manager

Cerinţe:

  • Persoană activă, comunicativă și creativă
  • Experiență în domeniul SMM / digital marketing
  • Cunoașterea și înțelegerea algoritmilor a rețelelor sociale
  • Cunoașterea limbii române la nivel avansat, engleza la nivel de comunicare

Responsabilităţi:

  • Elaborarea și planificarea strategiilor de promovare online
  • Administrarea conturilor companiei în cadrul rețelelor de socializare
  • Crearea și publicarea de conținut relevant (Facebook, Instagram, LinkedIn, Newsletter)
  • Setarea/implementarea campaniilor de promovare (targetare, boostare)
  • Urmărirea rezultatelor și optimizarea campaniilor
  • Elaborarea rapoartelor
  • Influencer Marketing (identificarea și contactarea influencerilor)
  • Implicarea în alte sarcini ale Departamentului de Marketing (brainstorming)

Oferim:

  • Pachet social și un salariu motivant
  • Reducere la toată gama de produse
  • Colectiv tânăr, receptiv și haios
  • Oficiu confortabil în centrul orașului, str. Columna 153

Așteptăm CV-urile dvs cu indicarea poziției ”Social Media Manager” la e mailul g.alina@oppomobile.mdmarketing@dmlink.md