„RITUS” este cea mai mare companie pe piața serviciilor funerare și  de organizare a înhumărilor. Sarcina principală a celor care activează într-un domeniu atît de delicat este de a respecta cu strictețe toate tradițiile legate de ritualul funerar și de a organiza la cel mai înalt nivel înhumarea sau incinerarea persoanelor decedate.

Agent servicii funerare

Este o activitatea grea, pe alocuri anevoioasă și totodată foarte responsabilă, fără un program fix, care nu e pentru cei leneși, fițoși și slabi de fire. Este un job pentru persoane inteligente și dornice să lucreze. Candidatul va trebui neapărat să prezinte o recomandare de la locul de muncă anterior și să aibă permis de conducere. Așteptăm apelurile Dvs. de la 9:00 pînă la 21:00.

Responsabilități:
- oferirea de consultații;
- organizarea funeraliilor;
- transportul corpului neînsuflețit.

Cerințe:
- disciplina
- exprimare corectă în limbile română și rusă;
- deținerea permisului de conducere categoria „B”;
- atitudine pro-activă, disciplină, responsabilitate.

Oferim:
- angajare oficială în cîmpul muncii;
- un birou modern dotat cu toate echipamentele necesare;
- automobil de serviciu;
- abonament la sala de forță;
- salariu motivant;
- posibilitatea plecării în deplasări în interes de serviciu (pe teritoriul Republicii Moldova, precum și în țările din CSI și Europa).

Program de lucru în ture, de la 8:00 pînă la 18:00 (5 zile lucrătoare și 2 zile de repaos).

Ne puteți contacta la telefon de la 9:00 pînă la 21:00.