Angajăm:

Contabil Șef

Cerințe:
- Studii superioare finisate, în domeniu (contabilitate, economie, finanțe);
- Experiență în funcție de contabil șef - minim 5 ani;
- Experiență în elaborarea și prezentarea rapoartelor către organele de control (statistica, fondul social, fondul medical)
- Experiență în gestionarea TVA
- Cunoașterea legislației contabile din sfera transportului international de marfuri, a documentației financiare normative
- Cunoștințe bune de operare PC

Calități:
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate în relațiile interpersonale de serviciu;
- Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe și transparență;
- Responsabilitate, perseverență, capacitate de învățare rapidă;

Responsabilități:
• Întocmirea şi ţinerea documentelor contabile primare (intări, ieşiri, banca)etc;
• Administrarea și evidența conturilor creditorilor și debitorilor;
• Ţinerea şi îndeplinirea foilor de parcurs, casarea combustibilului; deconturilor, deplasărilor
• Prelucrarea datelor contabile;
• Evidenta salariului.
• Întocmirea dărilor de seama către organele publice
• Pregătirea documentelor pentru rapoarte fiscale şi statistice;
Avizarea contractelor încheiate de companie
• Îndeplinirea altor obligaţiuni conform fişei postului.

Vă oferim:
- Angajare oficială;
- Salariu motivant (mărimea căruia va depinde de rezultatele interviului pe care îl veți susține);
- Pachet social;
- Loc de muncă într-o companie stabilă pe piață;
- Lucru într-o echipă profesionistă;
- Condiții bune de muncă;
- Participarea la evenimente corporative;
- Atmosferă plăcută de lucru și colectiv prietenos;

Dacă ești interesat de prezenta ofertă nu rata șansa aplică chiar acum CV-ul tău la adresa electronică: hr@justconsult.md  ( indicând obligatoriu postul la care candidați) și noi îți garantăm legătură. Pentru informații suplimentare apelați: 061137060.