Căutăm:

Programator / Operator CNC masina de indoit / Masina de taiat cu laser (Belgia)

Candidatul ideal

Pentru companiile colaboratoare din Belgia, căutăm personae care sa aiba experienta in:
- operarea masinilor de indoire ex: Truma Bend V80, Truma Bend V130
- realizarea diferitelor forme si tipuri de metariale: bare, tije, tevi, tuburi, de diferite grosimi
- realizarea tuturor operatiunilor si setarilor necesare pentru procesul de indoire
- operarea masinii de taiat cu laser
- operarea si programarea in programul TRUMPH reprezinta o necesitate
- utilizarea softurilor:CAM/CAD/SOLIDWORKS reprezinta un avantaj
- realizarea pieselor tip unicat sau de serie din diferite metale:aluminiu, titan, inox, otel, plastic
- realizarea programului, introducerea acestuia pe masina pana la produsul finit.

Este necesară deținerea cetățeniei române/bulgare (buletin sau pașaport românesc/bulgaresc).

Descrierea jobului
- contract de munca cu avantajele specifice angajarii pe Belgia;
- cunoasterea limbii engleze sau franceza la nivel conversational
- disponibilitate pentru o perioada indelungata
- spirit de echipa, rezistenta la stress,
- experienta de minimum 3 ani in acest domeniu
- personalitate polivalenta, autonoma ,cu inititativa si spirit de responsabilitate,
- capacitatea de a lucra independent si de opera in Excell

ПРОГРАММИСТ/ ОПЕРАТОР ЧПУ ГИБОЧНОГО СТАНКА/ МАШИНЫ ЛАЗЕРНОЙ РЕЗКИ

Для сотрудничающих компаний в Бельгии мы ищем людей с опытом работы в:
- работа с гибочным станком, например: Truma Bend V80, Truma Bend V130;
- изготовление разных форм и видов метариаляров: прутья, стержни, трубы, трубки разной толщины;
- выполнение всех операций и настроек, необходимых для процесса гибки;
- управление машины лазерной резки;
- работа и программирование в программе TRUMPH является необходимостью;
- использование программного обеспечения: CAM / CAD / SOLIDWORKS является преимуществом;
- изготовление деталей уникального или серийного типа из разных металлов: алюминия, титана, нержавеющей стали, стали, пластика;
реализация программы, ее внедрение на станке до получения готовой продукциию.

Необходимо иметь румынское / болгарское гражданство (румынский / болгарский паспорт).

Описание работы:
- трудовой договор с преимуществами работы в Бельгии;
-доступность в течение более длительного периода;
- знание иностранного языка: английский или французский на разговорном уровне;
- умение интегрироваться и сотрудничать в команде, стрессоустойчивость;
- способность выявлять и устранять различные возникшие дисфункции и устранять возникшие проблемы;
- опыт работы от 3 лет;
- разносторонняя, автономная личность, с инициативой и чувством ответственности;
- умение работать самостоятельно и работать в Excell.